מערכת הבטאון

עורכת ראשית:
אילנה קדמון - RN,יPhD - מרצה בכירה, בית הספר לסיעוד ע"ש הנרייטה סאלד של הדסה והאוניברסיטה העברית.

עורכת משנה:
רונית ר. גולד - RN,יMPA רכזת הדרכה אשפוז יום אונקולוגי, מרכז רפואי ת"א ע"ש סוראסקי.

חברות המערכת:
ליויה כסלו - RN,יMA אחות ראשית יועצת מינית, האגודה למלחמה בסרטן, גבעתיים.
עירית שוורץ - אטיאס RN,יMA - אחות מתאמת לויקמיה ולימפומה, מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל.
מרינה פורר - RN,יMA,יONS - סגנית אחות אחראית השתלות מח עצם והמטואונקולוגיה רמב"ם: מרכזת קורס על בסיסי באונקולוגיה במרכז להכשרה מתקדמת ליד רמב"ם.
רונית גולד, R.N,יMPA - רכזת הדרכה אשפוז יום אונקולוגי, מרכז רפואי ת"א ע"ש סוראסקי.

כתובת המערכת:
סיעוד אונקולוגי, ת.ד. 613 גבעתיים מיקוד: 53106
טל: 03-5721618 נא לפנות לסילביה.
כתובת למשלוח מאמרים:
ions.journal@gmail.com

דבר העורכת
נכנסתי לתפקידי כעורכת הראשית של ביטאון העמותה לקידום הסיעוד האונקולוגי עם המון מרץ והתלהבות מהתפקיד המאתגר והמון אהבה למקצוע המקסים שכולנו כל כך רתומות אליו. כדבר ראשון אני חייבת להודות לכל ועד העיתון ובמיוחד ליקרה מכל שעומדת בראשו, ליויה כסלו שהיא גם יושבת ראש העמותה. כמובן שאני גם ממש רוצה להודות לנורית גולד, עורכת המשנה, שהיא האלופה מכל בעיבוד המאמרים ותיקונם לשפה מקצועית ומובנת לכולנו. בלי נורית זה הממש לא היה קורה. מעבר לנורית יש לנו מעצבת גרפית מדהימה בשם גלית אזולאי המעצבת את העיתון לתפארת בעיצוב מקצועי, יצירתי וראוי! יישר כח לכל העזרה שאותה אני מקבלת באהבה ללא סייג.

במהלך השנים מספק הביטאון של העמותה לקידום הסיעוד האונקולוגי, במה לקידום ידע, הצגת חידושים בטיפול ופרסום ממצאים מחקריים המבוססים על עובדות וממצאים מהתחומים הקליניים השונים. החומר המפורסם בעיתון כולל מאמרים מקוריים, סקירות ספרות, הצגות מקרים, דיווחים מהנעשה בשטח, עדכונים בטיפול ומכתבים למערכת. מערכת העיתון דואגת כי הפרסומים השונים ישקפו את מירב תחומי העשייה הסיעודית הענפה באונקולוגיה.על מנת להמשיך בדרך זו, חשוב לנו כי אחיות מכל גווני קשת הטיפול האונקולוגי, ומכל מרכז רפואי, יראו בהעמקת ידע, קריאת ספרות מקצועית, קידום עשייה מבוססת מחקר ושיתוף עמיתים למקצוע בידע נרכש, מטרה אישית ומקצועית חשובה.

במהלך עבודתי מנסה כל הזמן לקדם את מקומו של הביטאון בקהילה הבינלאומית של הסיעוד האונקולוגי. למען כך הוספנו בסוף כל גליון את רשימת תוכן המאמרים באנגלית בתוספת בתקצירים של כל המאמרים באנגלית. אני ממש מבקשת מכל אחת בעמותה אשר מגיע לכל קשר מיקצועי בחו"ל (כגון לכינוס או לפגישה מקצועית) לקחת לפחות דוגמה של הביטאון הנפלא שלנו. דבר זה ללא ספק יעלה את מקומו של העיתון שלנו בפני עמיתינו בחברה הבינלאומית. כמו כן, ברצוננו בכל עיתון לכתוב חדשות מהארץ ומחו"ל ולידיעות (חדשות מהשטח) אלה אנו זקוקים לכם שתעבירו אותן למערכת העיתון לידיעת כולם.

ברצוני לסיים בלאחל לכולנו הרבה הצלחה בעבודתינו החשובה ואין לי כל ספק שהסיעוד האונקולוגי עומד בחזית של מקצוע הסיעוד! יישר כח והמשך קריא הנעימה ומיידעת בביטאון שהוא שלנו ובשבילנו.

דר' אילנה קדמון